A csomagolási folyamat teljes automatizálásával bízott meg minket konzervipari partnerünk, aki most közel 60%-os anyag- és költségmegtakarítás mellett csomagolja termékeit, míg korábbi, félautomata rendszerének teljes lecserélése mindössze 2,5 év alatt megtérül.
Megbízás:
Konzervipari partnerünk betárolandó félkész termékei csomagolásának automatizálására keresett megoldást: a telephelyen csemegekukorica, cukorborsó, csicseriborsó és bab fémdobozos konzerválását végzik három műszakban. Mindeddig három darab régi félautomata forgótányéros stretch-fóliázó géppel csomagolták le az EUR rakodólapokon lévő, raktári betárolásra készült termékeket, amelyeket aztán a készáru raktárukban három-négy sor magasan helyeznek egymásra. A telephelyen évente kb. 80.000 darab raklap kerül lecsomagolásra.
Probléma:
A csökkenő alkalmazotti fizikai munkaerő, valamint a szezonális munkaerő hiánya miatt a cég pályázati forrás igénybevételével a csomagolási folyamat gépesítését tűzte ki célul, és ehhez kérte a mi segítségünket. A pályázati beruházás összeghatárát figyelembe véve úgy kellett ajánlatot kalkulálnunk, hogy az tartalmazza az alapgép, az opciók, a szállítás, az üzembe helyezés és az oktatás költségét is. A paraméterek pontosítása sok egyeztetés igényelt, amelyet végül sikeresen, a megrendelés véglegesítésével zártunk.
Megoldás:
A körülmények ellenére határidőre elkészült a Revolution HS PRS teljesen automata stretch-fóliázó gép, a gépbe integrált leszorító egységgel, valamint az áthaladó fedőfóliázós raklapcsomagoló sorral. A rendszer üzembehelyezése megtörtént, és a raklapcsomagoló sor, amely termeli a megtakarítást, azóta is rendeltetésszerűen működik. Ez a projekt az érdeklődéstől a beüzemelésig 9 hónapot vett igénybe.
Eredmény:
És íme a konkrét eredmények, amelyek már az első csomagolási teszt során egyértelműek voltak a megrendelő számára is: míg az addigi módszerrel egy darab raklap lecsomagolásához 443 gramm fóliára volt szükség, addig a mi megoldásunkkal ez a mennyiség mindössze 164 grammra csökkent. Ez több mint 60%-os anyagcsökkentést jelent, ami a költségek terén is közel 60%-os megtakarítást eredményez.
A beruházás megtérülési ideje így garantáltan 2,5 év, további járulékos előnyként pedig elértük, hogy a félautomata gépeken dolgozó 3 fő munkaerő felszabadult, és így átcsoportosíthatóak más termelési folyamatba.
Revolution stretch-fóliázó gépről további műszaki információkat, itt találja >>>
„A csomagolás hasznossága nem kérdés, hiszen ez biztosítja azt, hogy a termékek, áruk, élelmiszerek nagyobb távolságban is szállíthatók és hosszabb ideig eltarthatók legyenek. Fontosnak tartjuk azonban, hogy ezt a feladatot a lehető legkevesebb csomagolóanyag felhasználásával oldjuk meg és védjük környezetünket a felesleges csomagolóanyag terheléstől – ezt fogalmaztuk meg küldetésünkben is.
Saját számításaink szerint a Manupackaging Magyarország Kft. csak 2020-ban is több mint 2000 tonnával csökkentette magyarországi partnereinek stretch-fólia felhasználását – ennyivel csökkentettük környezetünk felesleges csomagolóanyag terhelését.” – Arató Gábor, a Manupackaging Magyarország Kft. ügyvezető igazgatója. |