Már egyetlen gép beszerzésével rengeteg erőforrást szabadíthat fel cége működésében, a beruházás gyors megtérülése után pedig mindez már puszta haszon, ahogy az az alábbi beszámolónkból is kiderül. Gépi csomagolásra váltó partnerünk már nem csak 30%-kal olcsóbban csomagol, de lényegesen kevesebb műanyagot is használ fel, az egész bolygó örömére.
Munkaruházati nagykereskedést üzemeltető partnerünk azért keresett meg minket, mert épülő új raktárában az addig használt kézi fóliázásról szeretett volna átállni a mind az anyagfelhasználás, mind a munkaerő terén jócskán gazdaságosabb automata fóliázásra.
A csomagolási feladat ismeretében egy ATLANTA SYNTHEX félautomata forgótányéros stretch-fóliázó gépet javasoltunk neki, amellyel a megfelelő csomagolóanyag használata mellett akár 30-70%-os költségcsökkentés is elérhető. A SYNTHEX az egyik legnépszerűbb belépő modellünk, a SYNTHESI továbbfejlesztett változata, amelynek PRS típusú fóliakocsija fix (akár 250%-os) előnyújtással dolgozik.
Az adott feladatnak a legjobban megfelelő stretch-fóliával és 200%-os előnyújtással a csomagolási teszten 64%-os csökkentést értünk el a fóliafelhasználásban: míg a kézi csomagolás során egy rakat lecsomagolásához 320 gramm fólia került felhasználásra, addig a mi megoldásunkkal mindössze 116 grammra volt szükség. Ez pedig nem kevesebb, mint 30%-os megtakarítást jelent a költségek terén.
A költséghatékonyság mellett egy másik nagy előnye is volt az automatizálásnak, ugyanis egy új opcióval szállítottuk a gépet: mivel 12 cm-es talpakon áll, a magasemelésű elektromos békákkal is kényelmesen lehet használni, ugyanis a segédkerekek beférnek a gép talpa alá, így roppantul megkönnyítve és felgyorsítva a munkát.
„A csomagolás hasznossága nem kérdés, hiszen ez biztosítja azt, hogy a termékek, áruk, élelmiszerek nagyobb távolságban is szállíthatók és hosszabb ideig eltarthatók legyenek. Fontosnak tartjuk azonban, hogy ezt a feladatot a lehető legkevesebb csomagolóanyag felhasználásával oldjuk meg és védjük környezetünket a felesleges csomagolóanyag terheléstől – ezt fogalmaztuk meg küldetésünkben is.
Saját számításaink szerint a Manupackaging Magyarország Kft. csak 2020-ban is több mint 2000 tonnával csökkentette magyarországi partnereinek stretch-fólia felhasználását – ennyivel csökkentettük környezetünk felesleges csomagolóanyag terhelését.” – Arató Gábor, a Manupackaging Magyarország Kft. ügyvezető igazgatója. |